• lubawka rynek
  • Kruczy Kamień
  • bukówka
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

27
grudnia
2017

Nowe zasady segregowania odpadów komunalnych od 2018 roku

miniatura_nowe-zasady-segregowania-odpadw-komunalnych-od-2018-roku
Od 1 stycznia 2018 roku wchodzą w życie nowe obowiązki w zakresie zbierania i odbierania frakcji odpadów komunalnych wynikające z rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2017 r. poz. 19).
logo_mgok

27
grudnia
2017

Jasełka w Błażkowej

miniatura_jaseka-w-bakowej
Jasełka w Błażkowej W drugi dzień świat Bożego Narodzenia Zastępca Burmistrza Bożena Kończak uczestniczyła w wyjątkowym misterium. Spektakl w wykonaniu uczniów połączył tradycyjne Jasełka z oprawa muzyczna. Scenografia podkreśliła świąteczny klimat.
logo_mgok

23
grudnia
2017

Jasełka

miniatura_jaseka
  Burmistrz Miata Lubawka Ewa Kocemba oraz Zastępca Burmistrza Bożena Kończak miały przyjemność uczestniczyć w jasełkach, które wzbudziły duże zainteresowanie. Specjalnie na tą okoliczność nasi uczniowie z Miszkowic, Lubawki oraz Chełmska Śląskiego przygotowali dekoracje oraz celująco zagrali swoje role.
logo_mgok

22
grudnia
2017

Pozytywne opinie

miniatura_pozytywne-opinie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kamiennej Górze oraz Komendant Powiatowy Państwowej straży Pożarnej w Kamiennej Górze nie wnieśli sprzeciwu w sprawie uzyskania pozwolenia na użytkowanie sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce.
logo_mgok

21
grudnia
2017

Wigilia w przedszkolu w Chełmsku Śląskim

miniatura_wigilia-w-przedszkolu-w-chemsku-lskim
  Spotkanie wigilijne w przedszkolu w Chełmsku Śląskim we wspaniałej oprawie świątecznej. Po życzeniach i przełamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do pięknie przystrojonego świątecznego stołu, na którym znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy.
logo_mgok

20
grudnia
2017

Spotkanie wigilijne

miniatura_spotkanie-wigilijne
"Przy wigilijnym stole Łamiąc opłatek święty, Pomnijcie, że dzień ten radosny W miłości jest poczęty" (Jan Kasprowicz)
logo_mgok

18
grudnia
2017

Deklaracja Sudecka podpisana

miniatura_deklaracja-sudecka-podpisana
 Samorządy z południa Dolnego Śląska będą współdziałać by znaleźć środki na wyrównywanie szans i poziomu życia między północą, a południem naszego województwa. Porozumienie w tej sprawie podpisało 100 dolnośląskich samorządów.
logo_mgok

16
grudnia
2017

"Herbowa wieś Chełmsko Śląskie" - spotkanie autorskie

miniatura_herbowa-wie-chemsko-lskie-spotkanie-autorskie
W sobotę (16 grudnia br.) w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbyła się premiera drugiego wydania książki pt. "Herbowa wieś Chełmsko Śląskie" autorstwa pana Jerzego Sarneckiego. W zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Tkacze Śląscy" spotkaniu z autorem publikacji uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Miasta Ewa Kocemba oraz Dyrektor MGOK Sławomir Sławiński.
logo_mgok

15
grudnia
2017

Prelekcja o Lubawce

miniatura_prelekcja-o-lubawce
W Domu Kultury w Lubawce odbyło się spotkanie z autorem książki pt.: "Świat na pograniczu. Dzieje Lubawki i okolic do 1810 r." oraz współautorem atlasu historycznego pt.: "Gmina Lubawka. Atlas materiałów i źródeł historycznych".  Autor książki Prof. dr hab. Przemysław Wiszewski dr hab. Małgorzata Ruchniewicz przedstawił ciekawy zarys historii Lubawki i okolic.

Przeglądaj aktualności