MŁODZIEŻ Z GIMNAZJUM LUBAWKA WYGRYWA GIMNAZJADĘ!!!

W dniu 14.03.2017 na trasach biegowych w Jakuszycach odbyły się zawody: Dolnośląska Gimnazjada i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biathlonie zimowym. W trzech z czterech kategorii wiekowych zwycięstwo odnieśli uczniowie ze szkół z Lubawki.

W gimnazjum wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Przemyślak przed swoją siostrą Weroniką (obie Gimnazjum Lubawka). Wśród chłopców z Gimnazjum zwyciężył Grzegorz Dereń. Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych zwyciężyła Dominika Leśniara a drugie miejsce zajęła Kornelia Arendarczyk obie ze Szkoły Podstawowej w Lubawce. Miejsce szóste wśród chłopców ze szkół podstawowych zajął Jakub Potoniec z lubawskiej podstawówki. W klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych zwyciężyły dziewczęta z Lubawki a ich wynik powtórzyły młodsze koleżanki ze szkoły podstawowej.

tekst: Artur Bodzek