Wizyta studyjna z Niemiec

30 maja 2018 r. (środa) w ramach Programu Współpracy Interreg Polska - Saksonia 2014 - 2020 w Chełmsku Śląskim odbyła się wizyta studyjna, koordynowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W wizycie udział brała Burmistrz Miasta Ewa Kocemba, która przywitała gości razem z Teresą Sobalą.

Podczas wizyty studyjnej nasi sąsiedzi z Niemiec mogli poznać zabytkową zabudowę Chełmska Śląskiego, w tym zespół domków tkaczy "12 Aposotołów", gdzie odbyły się krótkie warsztaty tkackie prowadzone przez p. Teresę Sobalę - Prezes Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy".

Następnie uczestnicy programu powrócili do chełmskiego rynku, gdzie śpiewem zostali przywitani przez Zespół ludowy Zgoda i zaproszeni do WDK na spotkanie integracyjne, w trakcie którego Szczepan Zając zaprezentował najważniejsze informacje o historii i obecne działania prowadzone w naszej miejscowości.

Dopełnieniem prezentacji było wystąpienie na spotkaniu Burmistrza Miasta Ewy Kocemby, Dyrektora ZSP Waldemara Szwalca oraz Dyrektora MGOK Sławomira Sławińskiego.

Czas integracji uświetniało radosne granie i śpiewanie Zespołu Zgoda. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, która dostępna jest TUTAJ

Autor zdjęć: Paula Maciołek