Wojewódzki finał ogólnopolskiego turnieju "Piłkarska Kadra Czeka" dziewcząt do lat 15

W sobotę 11 maja na stadionie miejskim w Lubawce rozegrany został wojewódzki finał ogólnopolskiego turnieju "Piłkarska Kadra Czeka", dziewcząt do lat 15.

W turnieju zagrały cztery drużyny :

•  Żeńska Akademia Piłkarska Polonia Świdnica,
  • LZS Dwójka Milicz

oraz reprezentujące powiat kamiennogórski

• MKS Chełmsko Śląskie
  •  LKS Dragon Miszkowice.

Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym".

Po rozegraniu sześciu meczy na dwóch boiskach tytuły mistrzowskie i złote medale zdobyły młode piłkarki ze Świdnicy, które wygrały wysoko  wszystkie swoje mecze.

O drugim miejscu zadecydowały rzuty karne pomiędzy piłkarkami z Milicza i Chełmska. Drużyna MKS wygrała 4:3  i zdobyła srebrne medale i tytuły wicemistrzyń LZS.

Brązowe medale zdobyły zawodniczki z Milicza, a najmłodsza drużyna Dragona zajęła czwarte miejsce.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale. Mecze prowadzili oddelegowani sędziowie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej : Arkadiusz Janik i Marcin Góra. Drużyna ŻAP ze Świdnicy będzie reprezentowała województwo dolnośląskie na mistrzostwach Polski LZS w Zamościu.