• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

20
października
2023

Dzień Seniora

miniatura_dzie-seniora
Dzień Seniora to święto tradycyjnie obchodzone w naszej gminie.  W bieżącym roku już po raz kolejny uczniowie z ZS-P postanowili urozmaicić uroczystość w Domu Kultury swoim występem. Starsze dzieci z p. Krystyną Danilecką przedstawiły kabaret pt. ,,Jeden dzień z życia nauczyciela", młodsze - wraz z p. Moniką Fedoruk - patriotyczne przedstawienie "Pyza na polskich dróżkach".
logo_mgok

20
października
2023

INFORMACJA O NOWYCH ZASADACH PRZYZNAWANIA ŚWIADCZENIA PIELĘGNACYJNEGO ORAZ NOWYM ŚWIADCZENIU - ŚWIADCZENIU WSPIERAJĄCYM

miniatura_informacja-o-nowych-zasadach-przyznawania-wiadczenia-pielgnacyjnego-oraz-nowym-wiadczeniu-wiadczeniu-wspierajcym
1 stycznia 2024 r. wejdzie w życie ustawa z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym (Dz. U. nr 1429 -  dalej ustawa o świadczeniu wspierającym), która wprowadza nowe świadczenie ? świadczenie wspierające dla osób niepełnosprawnych, a także zmienia zasady dotyczące świadczenia pielęgnacyjnego i specjalnego zasiłku opiekuńczego.
logo_mgok

19
października
2023

Cyberprzemoc, a odpowiedzialność karna

miniatura_cyberprzemoc-a-odpowiedzialno-karna
Dziś (19.10.2023 r) w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia dotyczące cyberprzemocy. Tym razem na spotkanie z uczniami klas V-VIII przybyli funkcjonariusze komisariatu w Lubawce, którzy wytłumaczyli min. jaka jest odpowiedzialność karna za cyberprzemoc.
logo_mgok

18
października
2023

O cyberprzemocy

miniatura_o-cyberprzemocy
Dziś (17 października) uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w zajęciach dotyczących cyberprzemocy. Podczas prelekcji poznali najczęstsze jej formy oraz kim są jej ofiary i sprawcy. Dowiedzieli się również, co zrobić i do kogo zwrócić się jeśli zostanie się ofiarą cyberprzemocy, a także jaka jest odpowiedzialność karna za takie czyny.
logo_mgok

18
października
2023

Owocowo - warzywne dzieła sztuki

miniatura_owocowo-warzywne-dziea-sztuki
Dnia 18 października uczniowie klasy 2a wykonywali warzywno - owocowe postaci. Wykorzystując różne owoce i warzywa dzieci tworzyły swoje własne dzieła sztuki. Zajęcia te sprawiły każdemu wiele radości.
logo_mgok

18
października
2023

II a w Szkółce Leśnej

miniatura_ii-a-w-szkce-lenej
W poniedziałek, 16 października, klasa 2a wraz z wychowawcą pojechała do Szkółki Leśnej w Krzeszowie. Podczas zajęć edukacyjnych pan Bartek pokazał nam film edukacyjny o tym, co można zobaczyć jesienią w lesie. Dzieci rozpoznawały zwiastuny jesieni, nazywały rośliny i zwierzęta, rozwiązywały zagadki przyrodnicze. Po zajęciach warsztatowych udaliśmy się na spacer do lasu.
logo_mgok

17
października
2023

Bezpieczni w Sieci

miniatura_bezpieczni-w-sieci
W dniu 17 października, klasy czwarte i piąte wzięły udział w warsztatach dotyczących ,,Zasad bezpiecznego korzystania z Internetu". Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami, które pomogą im bezpiecznie korzystać z zasobów internetowych, oraz wybierać zaufane formy rozrywki w sieci.
logo_mgok

17
października
2023

Dzień Edukacji Narodowej - Pamiętamy

miniatura_dzie-edukacji-narodowej-pamitamy
W Święto Edukacji Narodowej pamiętaliśmy również o pracownikach szkoły, których nie ma już wśród nas. Odwiedziliśmy, jak co roku od kilku lat, groby  zmarłych. Zapaliliśmy znicze oraz minutą ciszy uczciliśmy pamięć  osób, które pracowały w szkole. Są wśró nich dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły.

Przeglądaj aktualności