• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

10
marca
2024

Sukces Leny i Ksawerego

miniatura_sukces-leny-i-ksawerego
W sobotę 9.03.2024 r. uczniowie naszej szkoły, którzy są tancerzami w Zespole Rise of the Sun uczestniczyli w Festiwalu Tańca Indiańskiego w Kladnie w Czeskiej Republice. Czeskie Pow Wow okazało się szczęśliwe dla dwojga z nich: w kategorii junior boys traditional pierwsze miejsce zajął Ksawery Remiszewski, natomiast w kategorii junior fancy shawl pierwsze miejsce zajęła Lena Bielak.
logo_mgok

10
marca
2024

Wiosenne trele w Dzień Kobiet

miniatura_wiosenne-trele-w-dzie-kobiet
Nie wiem jak Wam mija czas, ale my już czujemy wiosnę za sprawą muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Dziś w Dzień Kobiet w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna pt. ,,Wiosenne trele?, która skierowana została do klas I-VIII i czuć było w niej wiosnę. Oczywiście w tym dniu nie zapomnieliśmy o naszych artystkach i zostały obdarowane kwiatami.
logo_mgok

07
marca
2024

Remont Lubawskiego Ratusza

miniatura_remont-lubawskiego-ratusza
W dniu wczorajszym, 06 marca 2024 roku podpisana została umowa na remont elewacji i przebudowę części pomieszczeń zabytkowego ratusza oraz omówiony został zakres prac konserwatorskich.
logo_mgok

01
marca
2024

I ty możesz zostać detektywem

miniatura_i-ty-moesz-zosta-detektywem
Ktoś pomieszał książki w bibliotece. Uczniowie klas drugich musieli rozwiązać szereg zagadek i posługując się wskazówkami, znaleźć winnego poprzestawiania książek na półkach. Poznali niektóre techniki detektywistyczne, pobierali odciski palców, odczytywali informacje przy użyciu szkła powiększającego. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Zajęcia przygotowały M. Czuba, C.
logo_mgok

28
lutego
2024

Sukces Oli Kalińskiej

miniatura_sukces-oli-kaliskiej
Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica naszego ZSP w Lubawce Aleksandra Kalińska została wyróżniona na wystawie internetowej.
logo_mgok

27
lutego
2024

Warsztaty przyrodnicze

miniatura_warsztaty-przyrodnicze
27 lutego 2024 r. Szkolne Koło Wolontariatu klas 1-3 zorganizowało warsztaty przyrodnicze pt. ,,Zwierzęta leśne i ich domy". Reprezentanci klas stworzyli plakaty przedstawiające leśne zwierzęta. Po warsztatach wszyscy uczniowie udali się na spotkanie z podleśniczym Leśnictwa Błażejów panem Michałem Jarzmikiem, który wspaniale opowiadał o lesie, zwierzętach, ich domach i zwyczajach.
logo_mgok

27
lutego
2024

Dzień Dinozaura

miniatura_dzie-dinozaura
Dnia 26 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy "Dzień Dinozaura". Dzieci dowiedziały się o różnych ciekawostkach dotyczących dinozaurów oraz poznały nowe pojęcia związane z prehistorią. Zajęcia zakończyły się pracą plastyczną z dinozaurem.

Przeglądaj aktualności