Informacje o projekcie

4

"Łączy nas Bóbr" to projekt mający na celu wzmocnienie pozycji pogranicza polsko-czeskiego w szczególności Gminy Lubawka i Miasta Žacléř jako miejsca do aktywnego wypoczynku w otoczeniu przyrody. Dzięki wspólnym działaniom postało 15 kilometrów szlaku J.A. Komeńskiego, w ramach którego do dyspozycji turystów zostało oddane: po stronie czeskiej ponad 3 km odnowionych ścieżek pieszo-rowerowych i pomnik J.A. Komeńskiego, po stronie polskiej w obrębie zbiornika wodnego "Bukówka" postało ponad 5 km nowej ścieżki rowerowej, 2 obiekty sanitarne, 2 slipy do spławiania łodzi, wiata biesiadna z alejkami parkowymi, plac zabaw, siłownia zewnętrzna i boisko do piłki plażowej.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020.

Kraina otoczona górami: skały, woda, zabytki architektury, cuda natury, a wszystko to dziewicze, niesztampowe, soczyste i świeże. Gmina Lubawka z Miastem Žacléř oferują to, czego tak naprawdę potrzebuje człowiek, aby kreatywnie i aktywnie wypocząć. Wspinaczka, białe szaleństwo, trasy piesze i rowerowe prowadzące w ciekawe miejsca zapewniają niezapomniane widoki. Wszystko to są skarby, które odkrywają coraz to nowi poszukiwacze piękna, gdyż tego jest tutaj pod dostatkiem. Projekt "Łączy nas Bóbr" to kompilacja aktywności, pasji i walorów krajoznawczych regionu. Łączy nas to, co najpiękniejsze!