• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

26
września
2023

Dzień Sybiraka

miniatura_dzie-sybiraka
W dniu dzisiejszym w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lubawce, w ramach obchodów Światowego Dnia Sybiraka odbyła się uroczysta akademia. Zaszczycili ją swą obecnością sekretarz Koła Związku Sybiraków w Wałbrzychu pan Wacław Kwieciński, Sybirak, członek Koła Związku Sybiraków w Wałbrzychu pan Alfred Nowicki, pan Piotr Aulich oraz pan Zenon Wilkaniec z małżonką.
logo_mgok

25
września
2023

Powakacyjny luzzz

miniatura_powakacyjny-luzzz
Za nami pierwsza audycja muzyczna w tym roku szkolnym w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. ,,Powakacyjny luzzz" taki miała tytuł i takie brzmienia dobiegały do nas ze sceny.
logo_mgok

25
września
2023

Październik Miesiącem Profilaktyki Raka Piersi

miniatura_padziernik-miesicem-profilaktyki-raka-piersi
W Polsce od 2006 roku działa Program Profilaktyki Raka Piersi  finansowany przez NFZ.  Program przeznaczony jest dla Pań w wieku 50 - 69 lat, które są grupą najczęściej narażoną na ryzyko zachorowania. W ramach programu Panie mogą wykonać bezpłatną mammografię w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.
logo_mgok

24
września
2023

Dzień nosorożca

miniatura_dzie-nosoroca
Dnia 22 września w świetlicy szkolnej dzieci obchodziły Światowy Dzień Nosorożca. Oglądały film edukacyjny o życiu nosorożców, dowiedziały się, że te ssaki są pod ścisłą ochroną i że grozi im całkowite wyginięcie wskutek kłusowania. Na koniec wykonały zabawkę z papieru - nosorożca.
logo_mgok

21
września
2023

Jesień w lesie

miniatura_jesie-w-lesie
Wczoraj klasa 3a wraz z wychowawcą odwiedziła Leśnictwo Krzeszów, gdzie odbyło się spotkanie z leśnikiem-edukatorem pod hasłem Jesień w lesie. Podczas zajęć warsztatowych dzieci nazywały i rozpoznawały zwiastuny jesieni i rozwiązywały zagadki przyrodnicze. Podczas zajęć edukacyjnych w lesie rozpoznawały i nazywały rośliny.
logo_mgok

21
września
2023

Nabór Wniosków do Programu Ciepłe Mieszkanie

miniatura_nabr-wnioskw-do-programu-ciepe-mieszkanie
"CIEPŁE MIESZKANIE" 4. Nabór wniosków Gmina Lubawka ogłasza, iż od dnia 21 września 2023 roku rozpoczęty zostanie nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu "Ciepłe Mieszkanie". Nabór trwać będzie do dnia 31 grudnia 2023 r., lub do wyczerpania alokacji.
logo_mgok

19
września
2023

Dzień Emotikona

miniatura_dzie-emotikona
Dziś 19.09.2023 na świetlicy obchodziliśmy "Dzień Emotikona" . Oglądaliśmy bajkę o przygodach w świecie Emotek. Następnie dzieci wykonały zabawkę z papieru z emotkami.

Przeglądaj aktualności