Skoki w Harrachowie / kombinacja norweska - wyniki

Paweł Wąsek zdobył złoty medal w konkursie skoków narciarskich podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w sobotę, 20 lutego, w czeskim Harrachowie na skoczni K90. Zawodnik występujący na co dzień w barwach WSS Wisły SMS Szczyrk oddał skoki na odległość 99,5 m  i 97,5 m, i tym samym o ponad 20 punktów wyprzedził Dawida Krupę z SSR LZS Sokół Szczyrk. Na trzecim miejscu zawody ukończył klubowy kolega zwycięzcy - Bartosz Czyż, któy skoczył na odległość 90,5 m i 98 m. Tuż za podium uplasował się znany kibicom z zawodów Pucharu Świata, Damian Skupień z klubu TS Wisła Zakopane. Na piątym miejscu znalazł się zawodnik WSS Wisła ŚLK. Jakub Jurosz. Ostatnie nagrodzone miejsce zajął Paweł Chyc z TS Wisła Zakopane.W zawodach wzięło udział 19 zawodników. Pełne informacje o wynikach sobotniego konkursu indywidualnego znajdziecie Państwo w plikach poniżej strony.

Równolegle z konkursem skoków, rozgrywane były zawody w kombinacji norweskiej, skoki w Harrachovie, a bieg narciarski w Jakuszycach.  Spośród 9 zawodników biorących udział w zawodach najlepszy był Paweł Chyc z TS Wisła Zakopane. Na podium znlaeźli się również Jakub Chowaniec z KS Chochołów i Mateusz Dyrcz.z PKS Olimpijczyk Gliwice. Pełne wyniki znajdują Państwo w załączniku strony.

Na trybunach sobotniego konkursu skoków zasiedli m.in. Burmistrz Miasta Lubawka Ewa Kocemba i prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner, którzy korzystając z okazji do spotkania  rozmawiali również  o przyszłości skoczni narciarskiej w Lubawce.