Finał wojewódzki piłki halowej w Pieńsku

W sobotę odbył się w Pieńsku finał wojewódzki piłki halowej chłopców do lat 13. Zagrało osiem najlepszych  drużyn eliminacji strefowych. W turnieju zagrała w barwach MKS Orzeł Lubawka drużyna reprezentująca powiat kamiennogórski.

Młodzi reprezentanci powiatu wygrali wszystkie mecze grupowe - 3:2 z MKS Żmigród, 3:0 z MKS Spalona i 2:0 z MKS Świdnica. Zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do finału turnieju. W meczu o pierwsze miejsce nasi młodzi piłkarze ulegli 0:1 drużynie gospodarzy, zdobywając srebrne medale i tytuł wicemistrza Dolnego Śląska LZS. Trzecie miejsce zajęła drużyna MKS Żmigród.

Jest to kolejny sukces młodych reprezentantów powiatu kamiennogórskiego w finałach dolnośląskiej piłki halowej LZS. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybranym przez sędziów i organizatorów Dominik Szampera z Marciszowa. Drużyna reprezentująca powiat kamiennogórski zagrała w składzie: Ignacy Cierpikowski, Marcel Cyl, Dawid Mika, Filip Papierz, Oskar Sproch, Hubert Wilk, Igor Wincza, Michał Ziółkowski i Dominik Szampera. Trenerem młodych piłkarzy jest Andrzej Olszański.