logo_urzad miasta

03
maja
2022

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku.  Uchwalone zostało ono w roku 1919 oraz ponownie w 1990. Konstytucja ta była inicjatywą pobudzenia świadomości społeczeństwa oraz dawała nadzieje na reformy. Co roku dzień ten jest dniem wolnym od pracy.
logo_urzad miasta

02
maja
2022

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a co więcej jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Święto to jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku.
logo_urzad miasta

01
maja
2022

Święto Pracy

1 maja w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, zwany powszechnie Świętem Pracy. Jest to zazwyczaj długo wyczekiwany przez pracowników dzień w roku, który w połączeniu z obchodami 3 maja, daje możliwość dłuższego wypoczynku, zwanego  weekendem majowym.  Pomimo pozytywnych stron święta, niesie ono za sobą przykrą historię, o której warto pamiętać.
logo_urzad miasta

29
kwietnia
2022

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach

Informujemy, że od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi  ćwiczeniami, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.
logo_urzad miasta

25
kwietnia
2022

Nowe przedszkole przy ul. Mickiewicza 4 już otwarte!

W przeniesieniu przedszkola do nowego miejsca było zaangażowanych wiele osób, dlatego z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu przedszkola, pracownikom obsługi, rodzicom, dyrektorowi i pracownikom MGOK, strażakom OSP Lubawka, za nieocenioną pomoc.

Przeglądaj aktualności