• lubawka rynek
  • Kruczy Kamień
  • bukówka
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

31
października
2018

Bal Świętych 2018

miniatura_bal-witych-2018
30 października br. w Wiejskim Domu Kultury w Chełmsku Śląskim odbył się kolejny Bal Świętych organizowany wspólnie z Parafią pw. Świętej Rodziny oraz kołem Caritas. W zabawie wzięły udział dzieci przebrane w stroje świętych - najlepsze przebrania zostały nagrodzone.
logo_mgok

31
października
2018

Już jutro 1 listopada - Wszystkich Świętych!

miniatura_ju-jutro-1-listopada-wszystkich-witych
Drodzy mieszkańcy i goście uprzejmie przypominamy, że na stronie internetowej "Cmentarze Komunalne w Gminie Lubawka" można uzyskać dokładną informację o położeniu i wirtualną wizualizację danego grobu. Wszyscy którzy nie mogą być w ten pamiętny dzień ze zmarłymi, mogą zapalić wirtualną świeczkę. Ta usługa jest całkowicie darmowa i dostępna przez cały rok.
logo_mgok

30
października
2018

SPOTKANIE Z PREZYDENTEM RP

miniatura_spotkanie-z-prezydentem-rp
30 października trzyosobowa grupa przedstawicieli akcji "Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia" z Lubawki udała się do Wrocławia, skąd pojechali autobusem spod Urzędu Marszałkowskiego prosto na spotkanie z prezydentem RP, Panem Andrzejem Dudą do Warszawy.
logo_mgok

30
października
2018

Stroiki dla żołnierzy

miniatura_stroiki-dla-onierzy
W ramach cyklicznych warsztatów rękodzieła, dzieci pod opieką instruktora Magdaleny Klag robiły stroiki okolicznościowe z okazji Wszystkich Świętych i 100 - lecia Odzyskania Niepodległości.
logo_mgok

29
października
2018

IV Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubawce

miniatura_iv-jarmark-boonarodzeniowy-w-lubawce
I grudnia 2018 r. w Lubawce odbędzie sięIV Jarmark Bożonarodzeniowy  - jak co roku na stoiskach rozlokowanych przy ratuszu będzie można nabyć ozdoby i prezenty świąteczne wykonane przez lokalnych rękodzielników, a także skosztować specjałów małej gastronomii. Jarmark rozpocznie się o godzinie 14:00 od tradycyjnej już parady św. Mikołaja, która wyruszy na rynek spod Domu Kultury.
logo_mgok

29
października
2018

Dzień Seniora 2018

miniatura_dzie-seniora-2018
W niedzielę, 28 października 2018 r. w Domu Kultury w Lubawce odbyły się gminne obchody Dnia Seniora - w wydarzeniu wzięło udział wielu zaproszonych gości, seniorów i emerytów z terenu całej gminy.
logo_mgok

26
października
2018

WSPARCIE DLA RĘKODZIEŁA

miniatura_wsparcie-dla-rkodziea
W związku z nadchodzącymi uroczystościami Wszystkich Świętych oraz 100-leciem Odzyskania Niepodległości dzieci uczęszczające na warsztaty rękodzieła będą wykonywać stroiki okolicznościowe, które umieszczone zostaną na grobach żołnierzy znajdujących się na Cmentarzu Komunalnym w Lubawce.

Przeglądaj aktualności