• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

17
grudnia
2019

Sołecki Jarmark Bożonarodzeniowy

miniatura_soecki-jarmark-boonarodzeniowy
15 grudnia na rynku w Chełmsku Śląskim odbył się pierwszy Sołecki Jarmark Bożonarodzeniowy. Pod podcieniami urokliwych chełmskich kamienic można było nabyć piękne ozdoby i rękodzielnicze wyroby, na wszystkich uczestników wydarzenia czekały łakocie od św. Mikołaja. Nie obyło się też bez degustacji świątecznych naparów i ciepłych przekąsek, występów lokalnych artystów i kiermaszu ciast.
logo_mgok

17
grudnia
2019

Wizyta w schronisku dla zwierząt

miniatura_wizyta-w-schronisku-dla-zwierzt
Uczniowie klasy 3 A i 3 C wraz z wychowawczyniami: Elżbietą Jojczyk i Wiesławą Jarzmik wzięli udział w wycieczce do Wałbrzycha. Pierwszym miejscem, które odwiedzili było schronisko dla zwierząt w Wałbrzychu. Dzieci zawiozły zwierzętom karmę, którą zbierały jako wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu klas I-III.
logo_mgok

17
grudnia
2019

W fabryce szklanych ozdób choinkowych

miniatura_w-fabryce-szklanych-ozdb-choinkowych
W dniu 13 grudnia 2019 roku uczniowie dwóch klas II a oraz II b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do PPH ,,Vitbis" Sp. z o.o. w Złotoryi, która jest producentem szklanych ozdób choinkowych. Była to trzynasta z tegorocznych wycieczek w ramach cyklu "Wycieczki edukacyjne i przyrodnicze".
logo_mgok

16
grudnia
2019

Gwiazdka z Orange

miniatura_gwiazdka-z-orange
W sobotę 14 grudnia 2019 r.  w naszej szkole odbyło się podsumowanie otrzymanych grantów od Fundacji Orange przekazanych dla stowarzyszeń i instytucji z Gminy Lubawka. W imprezie uczestniczyli: MUKN ,,Pod Stróżą", Akademia Młodego Orła, Placówka Wsparcia Dziennego ,,Promyczek", OSP Lubawka i Przedszkole.
logo_mgok

13
grudnia
2019

Podróż po Japonii

miniatura_podr-po-japonii
13 grudnia 2019 r.  naszą szkołę odwiedził pan Bolesław Grabowski, który zabrał uczniów klas VI - VIII w niezwykłą podróż po Japonii. Uczniów szczególnie interesowały opowieści o japońskiej szkole. Byli zaskoczeni, że uczniowie spędzają w niej dwanaście godzin dziennie, mają tylko tydzień wakacji i sami sprzątają szkołę. Takich ciekawych inforamcji było znacznie więcej.
logo_mgok

12
grudnia
2019

Podsumowanie Szkolnego Sezonu Turystycznego 2019

miniatura_podsumowanie-szkolnego-sezonu-turystycznego-2019
Dziś odbyła się uroczystość Podsumowania Szkolnego Sezonu Tura odbyła się w dwóch częściach. W pierwszej uczestniczyli uczniowie klasy II a (wychowawca Monika Fedoruk, II b (wycystycznego 2019. Rozpoczęła się prezentacją multimedialną przygotowaną przez  p. Jerzego Rubacha, prezesa kamiennogórskiego oddziału PTSM przedstawiającą przebieg tegorocznych wycieczek turystyczno-krajoznawczych.

Przeglądaj aktualności