• dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

15
maja
2020

Startujemy z projektem #zdalnaszkoła+

miniatura_startujemy-z-projektem-zdalnaszkoa
Gmina Lubawka w dniu dzisiejszym złożyła formalny wniosek o przyznanie garntu na kwotę 55 000,00 zł  w projekcie #zdalnaszkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Co ważne grant wynosi 100% (bez wkładu własnego gminy), który będzie można przeznaczyć na zakup sprzętu komputerowego z akcesoriami (laptopy, tablety) z oprogramowaniem niezbędnym do nauki zdalnej.
logo_mgok

14
maja
2020

Bliskie Kino: Węgiel Film Festival Online

miniatura_bliskie-kino-wgiel-film-festival-online
Węgiel Film Festival Online to niesamowite wydarzenie filmowe, organizowane z ogromną pasją przez studentów II roku "Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej" Szkoły Filmowej Uniwersytetu Śląskiego, gdzie w programie obok bloku konkursowego filmów studenckich, pojawią się ciekawe debaty i spotkania z twórcami kina.
logo_mgok

13
maja
2020

200 tys. dotacji dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Rodziny w Chełmsku Śląskim

miniatura_200-tys-dotacji-dla-parafii-rzymskokatolickiej-pw-w-rodziny-w-chemsku-lskim
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach budżetu na 2020 rok (rozdział 92120 - ochrona zabytków i opieka nad zabytkami), udzielił Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Rodziny w Chełmsku Śląskim dotacji w wysokości 200 000,00 zł, przeznaczonej na pokrycie kosztów zadania pn.: Chełmsko Śląskie, kościół pw. Św. Rodziny (XIV w.): Konserwacja techniczna i estetyczna oryginalnych...
logo_mgok

12
maja
2020

Pierwszy dyplom

miniatura_pierwszy-dyplom
12 maja 2020 r. Bibliotekę Gminną w Lubawce odwiedziła jedna z najmłodszych czytelniczek biorąca udział w projekcie "Mała Książka - Wielki Człowiek".
logo_mgok

12
maja
2020

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

miniatura_midzynarodowy-dzie-pielgniarek-i-poonych
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych- święto obchodzone corocznie 12 maja ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku.  W Polsce święto obchodzone jest, jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Zawód pielęgniarki ma już tysiące lat.
logo_mgops

11
maja
2020

Wsparcie dla osób uzależnionych od alkoholu

miniatura_wsparcie-dla-osb-uzalenionych-od-alkoholu
Wspólnota Anonimowych Alkoholików informuje wszystkie osoby, które poszukują pomocy w zdrowieniu z uzależnienia od alkoholu, że istnieje możliwość kontaktów i spotkań z członkami AA za pośrednictwem telefonu oraz Internetu.

Przeglądaj aktualności