• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

02
czerwca
2020

ARiMR: Weź pieniądze na posadzenie lasu

miniatura_arimr-we-pienidze-na-posadzenie-lasu
Rolnicy, którzy mają w swoim gospodarstwie grunty słabszej jakości i chcą posadzić na nich las, mogą uzyskać na ten cel wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach PROW 2014-2020. Wnioski o taką pomoc można składać w biurach powiatowych ARiMR do 31 lipca 2020 r.
logo_mgok

02
czerwca
2020

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Granica", Gmina Lubawka i Nadleśnictwo Kamienna Góra realizują grant pn. "Zagospodarowanie Doliny Miłości"

miniatura_stowarzyszenie-spoeczno-kulturalne-granica-gmina-lubawka-i-nadlenictwo-kamienna-gra-realizuj-grant-pn-zagospodarowanie-doliny-mioci
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Granica", Gmina Lubawka i Nadleśnictwo Kamienna Góra realizują grant pn. "Zagospodarowanie Doliny Miłości" w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego.
logo_mgok

01
czerwca
2020

Gmina Lubawka w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej Edukacja realizuje projekt pn. "Mali Geniusze - rozwój uczniów w Gminie Lubawka"

miniatura_gmina-lubawka-w-ramach-regionalnego-programu-operacyjnego-wojewdztwa-dolnolskiego-na-lata-2014-2020-dla-osi-priorytetowej-edukacja-realizuje-projekt-pn-mali-geniusze-rozwj-uczniw-w-gminie-lubawka
Projekt realizowany jest w okresie  od 1 września 2018 roku do 30 czerwca 2020 roku, wsparciem objętych jest 312 uczniów szkół podstawowych Gminy Lubawka z dwóch placówek. Projekt polega na organizacji dodatkowych zajęć dla uczniów oraz doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny i komputerowy.
logo_mgok

01
czerwca
2020

Młody rolnik 2020 - dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

miniatura_mody-rolnik-2020-dla-kogo-150-tys-z-wsparcia
Już od najbliższej środy, 3 czerwca, rusza nabór wniosków o premie dla młodych rolników, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. ARiMR będzie przyjmować wnioski do 1 sierpnia. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 7 tys.
logo_mgok

01
czerwca
2020

Dzień Dziecka 2020

miniatura_dzie-dziecka-2020
Z okazji Dnia Dziecka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce zaprasza wszystkie dzieci i ich najbliższych do obejrzenia i wysłuchania specjalnie przygotowanych na ten dzień bajek i animacji teatralnych w wykonaniu pracowników i działaczy naszego ośrodka. Jako pierwszy z życzeniami i bajką przychodzi sam Dyrektor MGOK - Sławomir Sławiński.
logo_mgok

28
maja
2020

Bliskie Kino: kina studyjne na platformie MOJEekino.pl

miniatura_bliskie-kino-kina-studyjne-na-platformie-mojeekino-pl
Kina studyjne to te, które lubimy najbardziej - kameralne, z przemyślanym i wyselekcjonowanym repertuarem - mniej popularnych produkcji, więcej tych które na długo pozostają w głowach i sercach. W związku z COVID-19 sale blisko 40 kin studyjnych zostały przeniesione do wirtualnego świata i scalone w platformę "MOJEeKINO".

Przeglądaj aktualności