• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

10
października
2020

Wolontariusze sprzątali opuszczone groby

miniatura_wolontariusze-sprztali-opuszczone-groby
Październik to czas na przygotowanie mogił naszych bliskich na ich uroczystość - Święto Zmarłych, Zaduszki. Są jednak takie groby, o które nikt już nie dba. Od wielu, wielu lat. Zapomniane, opuszczone - niszczeją, zarastają chwastami. To właśnie z myślą o nich szkolni Wolontariusze wraz z opiekunką Koła - Krystyną Danilecką - znów ruszają do akcji.
logo_mgok

09
października
2020

Kolejni mistrzowie powiatu

miniatura_kolejni-mistrzowie-powiatu
09.10.2020 r. w Kamiennej Górze odbyły się ostatnie powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Tym razem rywalizowali chłopcy. Ponownie, po zaciętej rywalizacji, wygraliśmy całe zawody jednocześnie udowadniając, że w tym roku to w Lubawce posiadamy najlepszych biegaczy przełajowych.
logo_mgok

09
października
2020

Kolejny sukces w przełajach

miniatura_kolejny-sukces-w-przeajach
Dziewczęta z naszej szkoły to prawdziwa potęga w przełajach. Przedwczoraj uczennice starszych roczników zajęły pierwsze miejsce, a wczoraj (08.10.2020 r.) reprezentantki młodszych roczników zajęły również pierwsze miejsce.
logo_mgok

09
października
2020

Regionalne obostrzenia - nowe zasady od 10.10.2020 r.

miniatura_regionalne-obostrzenia-nowe-zasady-od-10-10-2020-r
Dotychczas w Polsce funkcjonowały trzy strefy: zielona, żółta i czerwona. W tych dwóch ostatnich obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października 2020 roku obostrzenia ze stref żółtych zostają rozszerzone na cały kraj. Tak jak dotychczas istnieje strefa czerwona ze specjalnymi zasadami.
logo_mgok

09
października
2020

PATROL GRANICZNY - 10 października 2020 r. - sobota - Opawa

miniatura_patrol-graniczny-10-padziernika-2020-r-sobota-opawa
Informujemy uprzejmie, że w dniu 10 października w Opawie odbędą się zawody biegowo-rowerowe "Patrol Graniczny". Zawody będą trwały od godziny 8.00 do godz. 18.00, a trasy przebiegają po terenach sołectw Gminy Lubawka:  Opawa, Niedamirów, Jarkowice, Miszkowice, Stara Białka, Paczyn oraz sołectwa Szarocin w Gminie Kamienna Góra.
logo_mgok

08
października
2020

Dom Kultury w Lubawce nieczynny

miniatura_dom-kultury-w-lubawce-nieczynny
UWAGA! W dniu jutrzejszym pracownicy Domu Kultury mają przyjemność pomagać w obsłudze biura zawodów na PATROLU GRANICZNYM w związku z tym Dom Kultury będzie NIECZYNNY! Za utrudnienia PRZEPRASZAMY
logo_mgok

08
października
2020

Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF

miniatura_rekompensaty-za-klski-ywioowe-lub-asf
Od 15 października 2020 r. rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mogą składać w ARiMR wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020.
logo_mgok

07
października
2020

Najlepsze w powiecie

miniatura_najlepsze-w-powiecie
 06 października 2020 r. w Kamiennej Górze odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ do zawodów zgłosiło się aż 5 reprezentacji z całego powiatu. W ostatecznym rozrachunku to nasze dziewczyny okazały się najlepsze i po zapartym boju, w pięknym stylu wygrały zawody.
logo_mgok

06
października
2020

Balet z elementami jazzu - zapisy

miniatura_balet-z-elementami-jazzu-zapisy
Przedstawiamy zupełną nowość w ofercie zajęć naszego Domu Kultury - balet z elementami jazzu. Zajęcia ruszą, gdy tylko zbierze się odpowiednio liczebna grupa.
logo_mgok

06
października
2020

Pomoc na start dla grup producentów

miniatura_pomoc-na-start-dla-grup-producentw
Za dwa tygodnie, 19 października, ruszy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nabór wniosków o  wsparcie na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Pomoc, jaką mogą otrzymać rolnicy decydujący się na wspólne działanie, wynosi nawet 100 tys. euro rocznie.

Przeglądaj aktualności