• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

06
maja
2022

Gotowi, do startu

miniatura_gotowi-do-startu
Już jutro, w Opawie odbędzie się trzecia edycja zawodów biegowo-rowerowych Patrol Graniczny. W związku z powyższym zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w tym sportowym wydarzeniu.
logo_mgok

05
maja
2022

Rewelacyjne występy naszych biegaczek

miniatura_rewelacyjne-wystpy-naszych-biegaczek
W dniu 5.05.2022 dziewczęta z naszej szkoły uczestniczyły w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce i spisały się doskonale :) W biegu na 100 metrów wygrała Weronika Arczyńska, a drugie miejsce zajęła Izabela Sajdak. Na dystansie 300 metrów najlepsza okazała się Milena Liber, a drugie miejsce zajęła Kornelia Kmiecik.
logo_mgok

03
maja
2022

Święto Narodowe Trzeciego Maja

miniatura_wito-narodowe-trzeciego-maja
Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku.  Uchwalone zostało ono w roku 1919 oraz ponownie w 1990. Konstytucja ta była inicjatywą pobudzenia świadomości społeczeństwa oraz dawała nadzieje na reformy. Co roku dzień ten jest dniem wolnym od pracy.
logo_mgok

02
maja
2022

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

miniatura_dzie-flagi-rzeczypospolitej-polskiej
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a co więcej jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Święto to jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku.
logo_mgok

01
maja
2022

Święto Pracy

miniatura_wito-pracy
1 maja w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, zwany powszechnie Świętem Pracy. Jest to zazwyczaj długo wyczekiwany przez pracowników dzień w roku, który w połączeniu z obchodami 3 maja, daje możliwość dłuższego wypoczynku, zwanego  weekendem majowym.  Pomimo pozytywnych stron święta, niesie ono za sobą przykrą historię, o której warto pamiętać.
logo_mgok

29
kwietnia
2022

Konstytucja 3 maja

miniatura_konstytucja-3-maja
Tegoroczne obchody Konstytucji 3 Maja w naszej szkole miały szczególny charakter ponieważ uroczysta akademia z tej okazji była przygotowana zarówno przez dzieci z klasy 8 b jak i uczniów z Ukrainy uczączych się w naszej szkole. Nad całością czuwała pani Edyta Kaczorowska, natomiast za dekorację odpowiedzialna była pani Agnieszka Magiera.
logo_mgok

29
kwietnia
2022

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach

miniatura_wzmoony-ruch-pojazdw-wojskowych-na-drogach
Informujemy, że od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi  ćwiczeniami, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.
logo_mgok

28
kwietnia
2022

Pagazik 2022 - etap szkolny

miniatura_pagazik-2022-etap-szkolny
Dzisiaj w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski. Prezentacje 36 uczestników oceniało jury w składzie: Magdalena Czuba, Krystyna Danilecka i Ewelina Rudna. Wyniki konkursu: W kategorii klas 7-8 I miejsce - ex aequo Wiktoria Skrok kl. 8b i Zuzanna Bukowska kl. 8a II miejsce - Stanisław Bodzek kl.

Przeglądaj aktualności