logo_urzad miasta

30
sierpnia
2021

Bitwa Regionów - plebiscyt

Ogólnopolski konkurs kulinarny Bitwa Regionów organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy jest na półmetku!
logo_urzad miasta

19
sierpnia
2021

Bezpieczne żniwa

Trwające prace polowe, to bardzo dynamiczny okres na polach, drogach i w gospodarstwach rolnych. To wzmożona praca rolników i maszyn. Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kamiennej Górze, w związku z prowadzonymi akcjami prewencyjnymi, chroniącymi życie i zdrowie rolników radzi, aby przygotować się do żniw stosując kilka zasad bezpieczeństwa.
logo_urzad miasta

27
lipca
2021

#SzczepimySię z KGW

Koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) mogą uzyskać środki finansowe na promocję szczepień oraz wygrać atrakcyjne nagrody.
logo_urzad miasta

20
lipca
2021

Bezpieczna praca z chemicznymi środkami ochrony roślin

Istnieje wiele źródeł zagrożenia wypadkowego na wsi, jednym z nich są niebezpieczne czynniki chemiczne używane w gospodarstwach rolnych takie jak: środki ochrony roślin i paliwa stosowane w  urządzeniach mechanicznych. Aby przeciwdziałać zagrożeniom rolnik powinien potrafić je rozpoznawać i zmniejszać ryzyko związane z używaniem czynników toksycznych.
logo_urzad miasta

21
czerwca
2021

Bitwa Regionów w nowej odsłonie!

Po roku przerwy spowodowanej pandemią, KOWR organizuje VI edycję konkursu kulinarnego Bitwa Regionów! Konkurs ma za zadanie wyłonienie najlepszej potrawy regionalnej i odbywa się w dwóch etapach - wojewódzkim i ogólnopolskim. I etap został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej - jury będzie oceniało potrawy regionalne na podstawie przesłanego filmu wraz z opisem.
logo_urzad miasta

24
marca
2021

Posadziłeś las ze wsparciem ARiMR? Złóż wniosek o dwie premie

Od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie premii pielęgnacyjnej i zalesieniowej w ramach poddziałania Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych finansowanego z PROW 2014-2020. Można je złożyć tylko za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.
logo_urzad miasta

18
marca
2021

31 marca 2021 r. upływa termin na zakup komputera ze wsparciem ARiMR

Przypominamy rolnikom, którzy otrzymali z ARiMR pomoc na zakup sprzętu komputerowego, a jeszcze tego nie zrobili, że mają na to czas tylko do 31 marca 2021 roku. Fakturę potwierdzającą dokonanie takiego zakupu trzeba dostarczyć do biura powiatowego ARiMR do 15 kwietnia 2021 r. To są niezbędne warunki, aby rozliczyć otrzymane wsparcie.

Przeglądaj aktualności