logo_urzad miasta

14
kwietnia
2022

Bezpłatny webinar informacyjny pt. "DOTACJE DLA ROLNICTWA"

Już po raz kolejny Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Poseł na Sejm Agnieszka Soin oraz Dolnośląski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mają zaszczyt zaprosić na bezpłatny webinar informacyjny pt. "DOTACJE DLA ROLNICTWA".
logo_urzad miasta

30
sierpnia
2021

Bitwa Regionów - plebiscyt

Ogólnopolski konkurs kulinarny Bitwa Regionów organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy jest na półmetku!
logo_urzad miasta

19
sierpnia
2021

Bezpieczne żniwa

Trwające prace polowe, to bardzo dynamiczny okres na polach, drogach i w gospodarstwach rolnych. To wzmożona praca rolników i maszyn. Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kamiennej Górze, w związku z prowadzonymi akcjami prewencyjnymi, chroniącymi życie i zdrowie rolników radzi, aby przygotować się do żniw stosując kilka zasad bezpieczeństwa.
logo_urzad miasta

27
lipca
2021

#SzczepimySię z KGW

Koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) mogą uzyskać środki finansowe na promocję szczepień oraz wygrać atrakcyjne nagrody.
logo_urzad miasta

20
lipca
2021

Bezpieczna praca z chemicznymi środkami ochrony roślin

Istnieje wiele źródeł zagrożenia wypadkowego na wsi, jednym z nich są niebezpieczne czynniki chemiczne używane w gospodarstwach rolnych takie jak: środki ochrony roślin i paliwa stosowane w  urządzeniach mechanicznych. Aby przeciwdziałać zagrożeniom rolnik powinien potrafić je rozpoznawać i zmniejszać ryzyko związane z używaniem czynników toksycznych.

Przeglądaj aktualności