• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

23
listopada
2020

Gmina Lubawka podpisała umowę z Wojewózkim Funduszem Ochrony Środowiska we Wrocławiu na sfinansowanie trzeciego etapu wymiany przez mieszkańców nieekologicznych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym

miniatura_gmina-lubawka-podpisaa-umow-z-wojewzkim-funduszem-ochrony-rodowiska-we-wrocawiu-na-sfinansowanie-trzeciego-etapu-wymiany-przez-mieszkacw-nieekologicznych-rde-ciepa-opalanych-paliwem-staym
W dniu dzisiejszym Gmina Lubawka podpisała umowę 976/P/OA/JG/2020 z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska we Wrocławiu na sfinansowanie 3 etapu wymiany przez mieszkańców nieekologicznych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym.   Dofinansowanie przyznane zostało zgodnie z umową i w tym etapie wynosi 280 918,58 złotych.
logo_mgops

23
listopada
2020

UWAGA RUSZA PROGRAM "Wspomagania ratownictwa Pacjenta - WRP"

miniatura_uwaga-rusza-program-wspomagania-ratownictwa-pacjenta-wrp
Program Wspomagania Ratownictwa Pacjenta - WRP jest finansowany przez Gminę Lubawka, która w dniu 02.11.2020r. podpisała umowę na realizację zadania publicznego z Fundacją "Ludzie Jesieni", której prezesem jest p. Urszula Kielar. Realizatorem- koordynatorem z ramienia Gminy jest Miejsko -  Gminny Ośrodek Pomocy Społeczne w Lubawce.
logo_mgok

20
listopada
2020

Po pieniądze z PROW jeszcze w tym roku

miniatura_po-pienidze-z-prow-jeszcze-w-tym-roku
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomia w końcówce roku cztery nowe nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - informuje Halina Szymańska, prezes ARiMR. Wśród nich jest np. program pomocy dla tych rolników, którzy chcą przeciwdziałać skutkom suszy i zaopatrzyć swoje gospodarstwa w urządzenia nawadniające.
logo_mgok

19
listopada
2020

Zrealizujemy projekt "Łączy nas Bóbr" do końca.

miniatura_zrealizujemy-projekt-czy-nas-bbr-do-koca
Radni Rady Miejskiej w Lubawce 8 października 2020 roku spotkali się na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Lubawce, aby zadecydować o wprowadzeniu ważnych zmian w budżecie gminy, niezbędnych do finalizacji flagowego projektu Gminy Lubawka pn. "Łączy nas Bóbr", który po akceptacji Rady Miejskiej w Lubawce trwa nieprzerwanie od 2017 roku.
logo_mgok

18
listopada
2020

MUKN "Pod Stróżą" z armatką śnieżną.

miniatura_mukn-pod-str-z-armatk-nien
Do Opawy dotarła pierwsza armatka śnieżna. Podopieczni Międzyszkolnego Klubu Narciarski "Pod Stróżą" Lubawka oraz amatorzy sportów zimowych bedą mogli trenować biegi narciarskie całą zimę, nie przejmując się brakiem śniegowej aury. Dzięki zakupionemu urzędzniu, w przypadku braku śniegu, trasy zostaną sztucznie naśnieżone.

Przeglądaj aktualności