• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

22
kwietnia
2020

Wspomnień czas

miniatura_wspomnie-czas
Kolejny Dzień Wspomnień w naszym "Domu z Kulturą''. Prezentujemy materiał z interaktywnego spektaklu historycznego Legendarni. Autor materiału: Ryszard Bizoń https://www.youtube.
logo_mgok

22
kwietnia
2020

Opinia Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych z dnia 20 kwietnia 2020 r. w sprawie ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r.

miniatura_opinia-polskiego-towarzystwa-epidemiologw-i-lekarzy-chorb-zakanych-z-dnia-20-kwietnia-2020-r-w-sprawie-ustawy-o-szczeglnych-zasadach-przeprowadzania-wyborw-powszechnych-na-prezydenta-rzeczypospolitej-polskiej-zarzdzonych-w-2020-r
W załączeniu zamieszczamy opinię Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych z dnia 20 kwietnia 2020 r. w sprawie ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r.
logo_mgok

22
kwietnia
2020

Dziś obchodzimy Dzień Ziemi!!!

miniatura_dzi-obchodzimy-dzie-ziemi
Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia, znany jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi. Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także kształtowanie postawy ekologicznej i wdrażanie jej w życie. Jest to chyba najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie integrują się ze sobą i chcą ratować naszą planetę.
logo_mgok

21
kwietnia
2020

Można ubiegać się o odroczenie terminu spłaty zadłużenia w ARiMR

miniatura_mona-ubiega-si-o-odroczenie-terminu-spaty-zaduenia-w-arimr
Z uwagi na ogłoszony w Polsce stan epidemii, Agencja Restrukturyzacji i  Modernizacji Rolnictwa informuje o możliwości ubiegania się o odroczenie terminu spłaty zadłużenia wobec ARiMR do czasu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii ogłoszonych w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.
logo_mgok

20
kwietnia
2020

PETYCJA PRACOWNIKÓW TRANSGRANICZNYCH

miniatura_petycja-pracownikw-transgranicznych
Mieszkańcy przygranicznych miejscowości apelują do Rządu RP o zniesienie zakazu pracy w Czechach. Sprawa dotyczy tysięcy osób, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni pracy. Po przekroczeniu granicy każdy z nich musiałby odbyć dwutygodniową kwarantannę, co wyklucza pracę.
logo_mgok

20
kwietnia
2020

Sołtysi z Gminy Lubawka pomagają służbie zdrowia

miniatura_sotysi-z-gminy-lubawka-pomagaj-subie-zdrowia
Sołtysi z Gminy Lubawka udzielili wsparcia finansowego dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze w kwocie 2000 zł, zaś sumę 600 zł przekazali dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubawce. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony indywidualnej, aby chronić zdrowie i życie pracowników oraz pacjentów w czasie epidemii COVID-19.
logo_mgok

20
kwietnia
2020

Posiedzenie Komitetu Sterującego Sudety 2030 w dniu 17 kwietnia 2020 r.

miniatura_posiedzenie-komitetu-sterujcego-sudety-2030-w-dniu-17-kwietnia-2020-r
17 kwietnia odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego Sudety 2030 w formie wideokonferencji. Tematem głównym spotkania było wypracowanie wspólnego stanowiska sygnatariuszy Sudety 2030, będącego odpowiedzią na decyzję Zarządu Województwa Dolnośląskiego z 12 marca 2020 r. oraz pismo Marszałka z 18 marca 2020 r. skierowane do JST w sprawie delimitacji województwa na obszary funkcjonalne...

Przeglądaj aktualności