• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

26
października
2021

Mali wolontariusze sprzątali groby żołnierzy

miniatura_mali-wolontariusze-sprztali-groby-onierzy
Dzieci ze Szkolnego Koła Wolontariatu klas 1-3 wraz z opiekunami, tuż przed świętem Wszystkich Świętych, wyposażeni w rękawice, grabie, szczotki i inne akcesoria ogrodnicze odwiedziły lubawski Cmentarz. Uczniowie oddali hołd żołnierzom poległym za ojczyznę, porządkując mogiły, grabiąc liście i zapalając znicze. Pamięć poległych została uczczona minutą ciszy.
logo_mgok

26
października
2021

Urodziny Kubusia

miniatura_urodziny-kubusia
Bibliotekę w Chełmsku Śl. odwiedziły przedszkolaki gr."0", aby świętować 95 urodziny Kubusia Puchatka. Po raz pierwszy historia misia o bardzo małym rozumku ukazała się 14 października 1926 r.
logo_mgok

25
października
2021

Spotkanie z Sybirakami

miniatura_spotkanie-z-sybirakami
Dziś (25.10.2021r) przedstawiciele Związku Sybiraków Koło w Wałbrzychu w osobach Wiceprezesa Adama Mitelsztet i Sekretarza Wacława Kwiecińskiego gościli w naszej szkole. Podczas spotkania przeprowadzili lekcję żywej historii połączoną z odkrywaniem jej białych plam.
logo_mgok

22
października
2021

Czwórbój w Zaclerzu

miniatura_czwrbj-w-zaclerzu
Do czwórboju (skakanka, rzut do kosza, skok z miejsca i ósemki) przystąpili dziś (22.10.2021r) nasi uczniowie podczas zawodów w czeskim Zaclerzu. Było to kolejne spotkanie w ramach projektu "Sport nie zna granic", który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków z budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Przeglądaj aktualności