• lubawka rynek
  • Kruczy Kamień
  • bukówka
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

08
lutego
2017

Zapraszamy na trasę narciarstwa biegowego

miniatura_zapraszamy-na-tras-narciarstwa-biegowego
Do użytku oddany został 3-kilometrowy odcinek trasy biegowej w naszej miejscowości, w okolicy skoczni narciarskiej w Lubawce. Wszystkich biegaczy z miasta, jak również gości serdecznie zapraszamy do skorzystania.
logo_mgok

07
lutego
2017

Pegazik 2017

miniatura_pegazik-2017
       We wtorek  /7 lutego/ b.r. w Domu Kultury w Lubawce odbyły się miejsko-gminne eliminacje XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.  W konkursie podzielonym na dwie kategorie "młodsi" i "starsi"udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Lubawka.
logo_mgok

04
lutego
2017

Dzień Babci i Dziadka

miniatura_dzie-babci-i-dziadka
 O godz.: 15:00 w Domu Kultury w Lubawce rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Wszyscy goście zostali powitani ciepłymi słowami, po czym imprezę swoimi występami uświetniły: dzieci przedszkolne, zespół WRZOS z Lubawki i zespół ZGODA z Chełmska Śląskiego.
logo_mgok

03
lutego
2017

Spotkanie noworoczne sołtysów i OSP

miniatura_spotkanie-noworoczne-sotysw-i-osp
Dziś w Domu Kultury odbyło się doroczne, noworoczne spotkanie sołtysów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Spotkanie miało na celu podziękowanie za trud włożony w pracę na rzecz społeczności gminnej w ubiegłym roku, przedstawienie planów na rok bieżący oraz ogólną integrację biorących udział w wydarzeniu środowisk.
logo_mgok

02
lutego
2017

Jubileusz 45-lecia

miniatura_jubileusz-45-lecia
W dniu dzisiejszym tj. 02.02. br Jubileusz 45- lecia pracy obchodzi Pani Halina Laskowska  Inspektor ds. kancelaryjnych i obsługi interesanta.
logo_mgok

01
lutego
2017

XVI Memoriał Staszka Bodzka

miniatura_xvi-memoria-staszka-bodzka
Przed nami kolejna edycja Memoriału Staszka Bodzka. Na trasach biegowych w Opawie znów pojawią się narciarze, by uczcic pamięć zasłużonego dla rozwoju lokalnej kultury fizycznej Stanisława Bodzka. Szczegóły, regulamin i kartę zgłoszeniową znajdziesz w "czytaj więcej".
logo_mgok

30
stycznia
2017

Pegazik w Domu Kultury

miniatura_pegazik-w-domu-kultury
Kolejna edycja Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" zawita do Domu Kultury w Lubawce. Już 7 lutego odbędą się eliminacje miejsko - gminne. O tym, co poddane będzie ocenie i kto będzie mógł wziąć udział przeczytasz w "czytaj więcej".
logo_mgok

28
stycznia
2017

Kolejny weekend na LubawSKIm Stoku Narciarskim

miniatura_kolejny-weekend-na-lubawskim-stoku-narciarskim
Zarówno w dniu dzisiejszym (28.01.), jak i jutro do dyspozycji pasjonatów białego szaleństwa jest stok narciarski w Lubawce. Sobota ponownie przyniosła nam imponującą frekwencję.  Na zboczu Świętej Góry można było obejrzeć popisy narciarzy, młodych saneczkarzy, ale także było to doskonałe miejsce do spacerów i spotkań z przyjaciółmi.
logo_mgok

27
stycznia
2017

KONCERT KOLĘD

miniatura_koncert-kold
W niedzielę, 22 stycznia w kościele parafialnym w Lubawce odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów naszego Zespołu Szkól. Wystąpili uczniowie klas IV i VI Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Lidii Staszak oraz zespół wokalno instrumentalny 'Cantare' naszego Gimnazjum pod kierunkiem p.

Przeglądaj aktualności