• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

08
maja
2023

Niezwykłe lekcje przyrody

miniatura_niezwyke-lekcje-przyrody
Na zaproszenie Pani Renaty Kozubskiej-Sopaty w klasach czwartych na lekcjach przyrody pojawił się podleśniczy Michał Jarzmik. Pan Michał w interesujący sposób opowiedział uczniom o budowie i funkcjach lasu, a także zwrócił uwagę jak należy zachowywać się w lesie.
logo_mgok

04
maja
2023

Prezenty dla Strażaków

miniatura_prezenty-dla-straakw
Dnia 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Uczniowie z klasy 1 b przygotowali dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawce laurki oraz życzenia. Dzieci przekazały je druhnie Justynie Michalczuk. Dla dzieci strażacy również mieli niespodziankę. Strażak Kamil Rybka wręczył wszystkim pamiątkowe plakietki oraz słodycze.
logo_mgok

04
maja
2023

Majówka w Chełmsku Śląskim

miniatura_majwka-w-chemsku-lskim
Dzisiejszy Festyn z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Europy w Ogrodzie Świętej Jadwigi właśnie dobiegł końca. Nasze instruktorki Pani Agnieszka Czajkowska Wróbel , Pani Sandra Tokarska i Pan Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Lubawce Marcin Władysław Makaś przygotowali wiele twórczych zabaw i konkursów.
logo_mgok

04
maja
2023

Dzień Europy w Parku Watra

miniatura_dzie-europy-w-parku-watra
Drugi dzień naszej Majówki 2023 to Dzień Europy. Animacje, gry i zabawy nawiązywały do hasła "Zjednoczeni w Różnorodności". Dzieci mogły brać udział w zabawach i konkursach oraz zdobywać symboliczne, zabawkowe pieniądze Euro.
logo_mgok

04
maja
2023

Korowód Majówkowy

miniatura_korowd-majwkowy
Wczoraj mieliśmy piękną uroczystość w biało-czerwonych barwach. Nasz korowód z Królem Stanisławem Augustem Poniatowskim na czele, przemierzył ulice Lubawki i przywędrował prosto pod nasz Dom Kultury. Inicjatywa nie mogłaby się odbyć bez udziału i pomocy naszych przyjaciół i partnerów.
logo_mgok

03
maja
2023

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

miniatura_narodowe-wito-konstytucji-3-maja
Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku.  Uchwalone zostało ono w roku 1919 oraz ponownie w 1990. Konstytucja ta była inicjatywą pobudzenia świadomości społeczeństwa oraz dawała nadzieje na reformy. Co roku dzień ten jest dniem wolnym od pracy.
logo_mgok

01
maja
2023

Święto Pracy

miniatura_wito-pracy
1 maja w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, zwany powszechnie Świętem Pracy.   Jest to zazwyczaj długo wyczekiwany przez pracowników dzień w roku, który w połączeniu z obchodami 3 maja, daje możliwość dłuższego wypoczynku, zwanego  weekendem majowym.
logo_mgok

28
kwietnia
2023

Uroczysta akademia z okazji Konstytucji III Maja

miniatura_uroczysta-akademia-z-okazji-konstytucji-iii-maja
Dziś (28.042023 r.) w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W apelu udział wzięli zaproszeni goście, Dyrekcja Szkoły, nauczyciele i uczniowie oraz nasze przedszkolaki.  Uczniowie klas 4c, 6c, 6a oraz 7a przedstawili część artystyczną.

Przeglądaj aktualności