• lubawka rynek
  • Kruczy Kamień
  • bukówka
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

21
lutego
2017

Lendog, czyli III Zawody Dogtrekkingowe

miniatura_lendog-czyli-iii-zawody-dogtrekkingowe
Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w III Zawodach Dogtrekkingowych, które odbędą się 20 maja br. Organizatorem uroczystości jest: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy".
logo_mgok

20
lutego
2017

Bezpłatne porady prawne!

miniatura_bezpatne-porady-prawne
W dniach od 20 do 26 lutego br w Prokuraturze Rejonowej w Kamiennej Górze w godzinach 10:00-15:00 udzielane będą przez prokuratorów bezpłatne porady prawne osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.
logo_mgok

20
lutego
2017

Otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Niedmirowie.

miniatura_otwarcie-wietlicy-wiejskiej-w-niedmirowie
18 lutego br. o godzinie 18:00 w Niedamirowie odbyło się uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej połączone z Balem Karnawałowym. Na spotkaniu obecna była Burmistrz Miasta Lubawka Ewa Kocemba, Sołtys Wsi Niedamirów Zdzisław Otręba, oraz wielu zaproszonych gości.
logo_mgok

20
lutego
2017

"Sport dla wszystkich- konkurs ofert 2017"

miniatura_sport-dla-wszystkich-konkurs-ofert-2017
Minister Sportu i Turystyki ogłasza otwarty konkurs ofert na dofinansowanie ze środków pochodzących z budżetu państwa - zadań z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych realizowanych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia br.
logo_mgok

17
lutego
2017

Nowa Strategia Rozwoju Gminy Lubawka

miniatura_nowa-strategia-rozwoju-gminy-lubawka
Zakończyło się pierwsze posiedzenie Zespołu ds opracowania nowej Strategii Rozwoju Gminy Lubawka na lata 2017-2023. Spotkanie poprowadził dr Jerzy Tutaj. Pracę ropoczęto od zebrania wniosków i pomysłów uczestników spotkania nt. szans i zagrożeń dla Gminy Lubawka w aspekcie infrastryktury komunalnej. Następne spotkanie zaplanowane jest na 22 lutego 2017 r. w Domu Kultury w Lubawce.
logo_mgok

17
lutego
2017

Spotkanie z piłkarzami Zagłębia

miniatura_spotkanie-z-pikarzami-zagbia
Wczoraj do lubawskiego Domu Kultury zawitali goście - piłkarze Zagłębia Lubin. Spotkali się z mieszkańcami Lubawki, by opowiadać o piłkarskim życiu i zachęcać do sportowego trybu życia. Większą część uczestników stanowiły dzieci i młodzież.
logo_mgok

16
lutego
2017

Sukces Wojtka i Marcela

miniatura_sukces-wojtka-i-marcela
Znamy już laureatów konkursu Dzień Bezpiecznego Internetu organizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji w Kamiennej Górze. W kategorii szkół podstawowych wpłynęło 87 prac. Dwa najlepsze miejsca zajęli uczniowie z naszej szkoły: Wojciech Gniadek z klasy VI a oraz Marcel Olszewski z klasy IV a.
logo_mgok

15
lutego
2017

Zjazd na byle czym

miniatura_zjazd-na-byle-czym
Dzieci z Chełmska Śląskiego wzięły dziś udział w zabawach na śniegu. Motywem przewodnim było hasło "zjazd na byle czym". Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować niekonwencjonalny pojazd do zjeżdżania na śniegu.
logo_mgok

15
lutego
2017

Filcowanie na mokro

miniatura_filcowanie-na-mokro
Wczoraj w Chełmsku Śląskim odbyły się warsztaty rękodzieła. Tym razem tematem zajęć było filcowanie na mokro. Uczestnicy mogli wytworzyć biżuterię i części garderoby.
logo_mgok

15
lutego
2017

Wieczór walentynkowy

miniatura_wieczr-walentynkowy
Walentynki w Chełmsku Śląskim przebiegły pod znakiem literackiej twórczości uczniów Zespołu Szkół Publicznych im. Tkaczy Chełmskich. Podczas wieczoru walentynkowego przedstawili godzinny program złożony z wierszy m.in. własnego autorstwa. Szczegóły w "czytaj więcej".

Przeglądaj aktualności