• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

02
maja
2022

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

miniatura_dzie-flagi-rzeczypospolitej-polskiej
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a co więcej jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Święto to jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku.
logo_mgok

01
maja
2022

Święto Pracy

miniatura_wito-pracy
1 maja w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, zwany powszechnie Świętem Pracy. Jest to zazwyczaj długo wyczekiwany przez pracowników dzień w roku, który w połączeniu z obchodami 3 maja, daje możliwość dłuższego wypoczynku, zwanego  weekendem majowym.  Pomimo pozytywnych stron święta, niesie ono za sobą przykrą historię, o której warto pamiętać.
logo_mgok

29
kwietnia
2022

Konstytucja 3 maja

miniatura_konstytucja-3-maja
Tegoroczne obchody Konstytucji 3 Maja w naszej szkole miały szczególny charakter ponieważ uroczysta akademia z tej okazji była przygotowana zarówno przez dzieci z klasy 8 b jak i uczniów z Ukrainy uczączych się w naszej szkole. Nad całością czuwała pani Edyta Kaczorowska, natomiast za dekorację odpowiedzialna była pani Agnieszka Magiera.
logo_mgok

29
kwietnia
2022

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach

miniatura_wzmoony-ruch-pojazdw-wojskowych-na-drogach
Informujemy, że od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi  ćwiczeniami, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.
logo_mgok

28
kwietnia
2022

Pagazik 2022 - etap szkolny

miniatura_pagazik-2022-etap-szkolny
Dzisiaj w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski. Prezentacje 36 uczestników oceniało jury w składzie: Magdalena Czuba, Krystyna Danilecka i Ewelina Rudna. Wyniki konkursu: W kategorii klas 7-8 I miejsce - ex aequo Wiktoria Skrok kl. 8b i Zuzanna Bukowska kl. 8a II miejsce - Stanisław Bodzek kl.
logo_mgok

25
kwietnia
2022

Dzień Ziemi 2022

miniatura_dzie-ziemi-2022
Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w naszej szkole miały wiele odsłon, a dzisiaj nastąpiła ich kulminacja. W ramach działań pod okiem pani Anetty Dwulat uczniowie dekorowali korytarze szkolne, sprzątali okolice szkoły, sadzili rośliny, rozwiązywali testy, przygotowywali kule nasienne i robili dekoracje klas z wykorzystaniem odpadów.
logo_mgok

25
kwietnia
2022

W Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej

miniatura_w-sudeckiej-zagrodzie-edukacyjnej
Klasa 1 b, 2 c wraz 1 Odziałem  Przygotowawczym, z dziećmi z Ukrainy rozpoczęły  "Cykl imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu powiatu kamiennogórskiego". Wzięli udział w wycieczce   w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie. Mieli możliwość obejrzenia filmu przybliżającego różne okresy powstawania Sudetów.
logo_mgok

25
kwietnia
2022

Nowe przedszkole przy ul. Mickiewicza 4 już otwarte!

miniatura_nowe-przedszkole-przy-ul-mickiewicza-4-ju-otwarte
W przeniesieniu przedszkola do nowego miejsca było zaangażowanych wiele osób, dlatego z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu przedszkola, pracownikom obsługi, rodzicom, dyrektorowi i pracownikom MGOK, strażakom OSP Lubawka, za nieocenioną pomoc.

Przeglądaj aktualności