• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

22
listopada
2023

Wystawa makrofotografii

miniatura_wystawa-makrofotografii
W dniu 21 listopada 2023 r. w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Krzeszowie odbyło się otwarcie wystawy makrofotografii, która została zrealizowana w ramach projektu ,,Walory przyrodnicze Nadleśnictwa Kamienna Góra". Autorami prezentowanych fotografii są uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Krzeszowie oraz klasy 6a ze szkoły w Lubawce.
logo_mgok

21
listopada
2023

Dzień Praw Dziecka

miniatura_dzie-praw-dziecka
Za nami Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie jest UNICEF, symbolem organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom! Tego dnia chcemy wszystkim przypomnieć, że dzieci, jako osoby wymagające większej ochrony, oprócz praw człowieka mają jeszcze dodatkowe prawa, prawa dziecka. Klasa 1 a i 3 b.
logo_mgok

20
listopada
2023

Listy do Sali

miniatura_listy-do-sali
Dziś w naszej szkole odbyło się otwarcie niezwykłej wystawy pt. ,,Listy do Sali?. Wystawę otworzyła Pani Agnieszka Dobkiewicz, dziennikarka, publicystka i pisarka. Autorka dwóch książek związanych z Obozem KL Gross-Rosen: ,,Mała Norymberga. Historia katów z Gross-Rosen? i ,,Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie obozowego piekła?.
logo_mgok

20
listopada
2023

Dzień Myszki Miki

miniatura_dzie-myszki-miki
Dnia 17 października w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Myszki Miki. Dzieci zapoznały się z krótką historią powstania kreskówki o Myszce Miki. Następnie wysłuchały bajki pt. Pani Tycia Myszka" B. Potter i oglądnęły film animowany z Myszką Miki. Na koniec zajęć wykonały myszki z wyciorów.
logo_mgok

18
listopada
2023

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

miniatura_wiatowy-dzie-tabliczki-mnoenia
W dniu dzisiejszym (17.11.2023) w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Mulitplication Table Day). Akcja ma na celu przypomnienie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest to również okazja do nadrobienia tabliczkowych zaległości po wakacjach.
logo_mgok

17
listopada
2023

Szlakiem polsko-czeskiego pogranicza

miniatura_szlakiem-polsko-czeskiego-pogranicza
Projekt pn. "Szlakiem polsko-czeskiego pogranicza" złożony przez Gminę Lubawka w naborze do Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Nysa, w ramach programu Interreg Czechy-Polska 2021-2027, został zatwierdzony do dofinansowania.
logo_mgok

16
listopada
2023

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

miniatura_wiatowy-dzie-rzucania-palenia-tytoniu
Od kilku lat nasza szkoła obchodzi Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W tym roku uczniowie klas IV - VIII mogli się na ten temat wypowiedzieć tworząc w grupach interesujące plakaty, które później zawisły na gazetce szkolnej. Uczniowie również przygotowali na ten temat specjalne banery, z którymi chodzili po korytarzach szkolnych.
logo_mgok

15
listopada
2023

Listopadowa audycja muzyczna

miniatura_listopadowa-audycja-muzyczna
Tytuł dzisiejszej audycji muzycznej, która odbyła się w naszej szkole brzmiał: ,,Tam jest Twój Kraj" i miała charakter bardzo patriotyczny. Uczniowie klas I-VIII mieli okazję poznać utwory muzyczne, które powstały min. z tęsknoty do ojczyzny, a także buntowi przeciwko okupantowi.
logo_mgok

12
listopada
2023

"Jesienne ozdoby z dyni" - konkurs dla uczniów klas 1-3.

miniatura_jesienne-ozdoby-z-dyni-konkurs-dla-uczniw-klas-1-3
Prace konkursowe przepięknie przyozdobiły nasz szkolny korytarz. Ilość ozdobnych dyni była zdumiewająca. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone za pomysłowość i wkład pracy w wykonanie tak prześlicznych ozdob. Dziękuję serdecznie za udział w konkursie - organizator Marzena Król.

Przeglądaj aktualności