• dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gminy Lubawka

logo_mgok

02
sierpnia
2019

Zakończono przebudowę drogi w miejscowości Paczyn

miniatura_zakoczono-przebudow-drogi-w-miejscowoci-paczyn
W dniu dzisiejszym odbył się odbiór zakończonej przebudowy drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Paczyn. Odbioru drogi o długości 153,36 mb dokonał przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.  W ramach prac wykonano nawierzchnię asfaltową z pełną podbudową i  robotami odwodnieniowymi.
logo_mgok

31
lipca
2019

Jarmark Tkaczy Śląskich 2019

miniatura_jarmark-tkaczy-lskich-2019
Serdecznie zapraszamy 24. i 25. sierpnia br. do Chełmska Śląskiego na wydarzenie, które odbywa się z przerwami od 2001 roku - Jarmarku Tkaczy Śląskich. Tegoroczna, już XII edycja jednej z najbardziej rozpoznawalnych tkackich imprez w regionie to jak zwykle zetknięcie kultury i sztuki z historią miejscowości, lokalnym rękodziełem oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci i dla dorosłych.
logo_mgok

25
lipca
2019

Nie ma zagrożenia

miniatura_nie-ma-zagroenia
Dzisiejszej nocy na  terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów przy ul. Zielonej 30 w Lubawce należącym do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej "Sanikom" spółka z o.o. doszło do pożaru.  Zapaliły się  zgromadzone na składowisku odpady wielkogabarytowe.  Dzięki sprawnej interwencji pożar został ugaszony.
logo_mgok

22
lipca
2019

DNI LUBAWKI - POKAZ TAŃCÓW INTEGRACYJNYCH

miniatura_dni-lubawki-pokaz-tacw-integracyjnych
12 lipca 2019r. na Rynku w Lubawce grupa uczestnicząca w warsztatach tanecznych z Lubawki i Chełmska Śląskiego zaprezentowała wybrane tańce integracyjne. Warsztaty tańców integracyjnych są jednym z działań projektu "Magia ziół i tańców integracyjnych" realizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "Granica" z Lubawki .

Przeglądaj aktualności