XVIII Memoriał Staszka Bodzka - podsumowanie i zdjęcia

9 lutego 2019 roku w Opawie odbyły się XVIII Memoriał Sztaszka Bodzka, czyli największe w regionie kamiennogórskim zawody w narciarstwie biegowym. Wydarzenie to upamiętnia znakomitego działacza sportowego i instruktora narciarstwa, zmarłego w 1997 roku Pana Stanisława Bodzka. 

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych na dystansach 0.5, 1, 2, 3 i 8 km. Najmłodszy uczestnik zawodów był z rocznika 2014, natomiast najstarszy z 1940. W zawodach wzięło udział blisko 180 osób. Punktowane i nagradzane były również starty rodzinne. Szczegółowe wyniki czasowe w poszczególnych kategoriach dostępne są na stronie www: https://pomiarczasu.com/bodzek19/

Zawody uświetniła obecność Poseł RP Iwony Krawczyk i Zastępcy Burmistrza Lubawki Bożeny Kończak, które w raz z kierownikiem zawodów Zenonem Królem dokonali uroczystego otwarcia nowego pomieszczenia higieniczno-sanitarnego przy boisku sportowym w Opawie.

 

Pełna galeria zdjęć wykonana przez patrona medialnego - Relacje Regionalne (Artur Kubieniec) dostępna jest TUTAJ. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie. 

Organizatorami wydarzenia byli: Międzyszkolny Uczniowski Klub Narciarski ?Pod Stróżą? w Lubawce, Gmina Lubawka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce, Powiat Kamiennogórski oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Kamiennej Górze.