Finał Konkursu Piękna Wieś Dolnośląska 2019 w Opawie

Tegoroczne podsumowanie konkursu Piękna Wieś Dolnośląska 2019 rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele pw. Świętej Jadwigi. Następnie uczestnicy podczas krótkiego, wspólnego spaceru po Opawie, zapoznali się ze zrealizowanymi projektami i działaniami podejmowanymi przez opawską społeczność.

Od godz. 14:00 świętowanie oficjalnie rozpoczęło się na stadionie. Muzycznym otwarciem gości powitał na scenie zespół Sachiel - zwycięzcy kultowego programu Must Be The Music, którego członkowie na co dzień mieszkają w Opawie.

Następnie rozpoczęła się część oficjalna, gdzie dolnośląscy gospodarze i członkowie wiejskich społeczności otrzymali odznaczenia w kategoriach "Najpiękniejsza Zagroda", "Najlepszy start w odnowie wsi", "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" oraz "Najpiękniejsza Wieś". Wręczenia nagród dokonał Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Iwona Krawczyk Poseł na sejm RP oraz Paweł Czyszczoń Dyrekor Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. 

Podczas wręczania nagród i tuż po organizatorzy zaplanowali program artystyczny oraz wspólną zabawę taneczną. Na scenie poza zespołem Sachiel zaprezenował się kabaret U3W z Lubawki, Orkiestra Dęta z Lubawki oraz zespół Zgoda z Chełmska Śląskiego.

W trakcie wydarzenia goście mogli skorzystać z różnych atrakcji - stoisk rękodzielniczych, gastronomicznych i wielu innych. Skosztować można było tradycyjnych, opawskich przysmaków jak również zapoznać się z twórczością regionalnych pasjonatów.