Piknik Profilaktyczny Trzeźwo, Zdrowo i Sportowo

W dniu 08.06.2019 r. pod Skocznią Narciarską w Lubawce Pracownicy MGOPS w Lubawce zorganizowali Piknik profilaktyczny pod hasłem TRZEŹWO, ZDROWO I SPORTOWO. Ideą Pikniku było zachęcenie społeczności lokalnej do zdrowego stylu życia, aktywności ruchowej oraz popularyzowanie idei trzeźwościowych. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Gościliśmy Panią Burmistrz Ewę Kocembę, Przedstawicieli Rady Miejskiej w Lubawce oraz Dyrektorów Szkół z terenu gminy Lubawka. 

Piknik rozpoczął się o godzinie 12:00. Pierwszym punktem programu były warsztaty plastyczne przeprowadzone przez pracowników MGOPS w Lubawce. W trakcie imprezy przeprowadzono  konkursy o charakterze profilaktycznym, zachęcające do zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek. Był to m.in. konkurs plastyczny na zaprojektowanie i wykonanie koszulki z hasłem TRZEŹWO, ZDROWO I SPORTOWO oraz tor przeszkód, który należało pokonać w Alkogoglach czyli okularach symulujących upojenie alkoholowe oraz Narkogoglach czyli okularach symulujących stan po użyciu narkotyków. Konkurencja ta miała za zadanie pokazać odbiorcom jak zmienia się percepcja, koncentracja oraz refleks w stanie nietrzeźwości. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody.

W trakcie Pikniku odbyły się animacje z aktywnym udziałem dzieci w wykonaniu grupy Irrbloss. Był to pokaz gigantycznych baniek mydlanych. Ponadto Agencja Artystyczna "AKUKU" przygotowała dla dzieci program gier i zabaw zręcznościowych.

Odbyły się także występy lokalnych artystów w tym m.in. Harcerzy z drużyny "Górski Potok", a także dzieci i wychowawców z Placówki Wsparcia Dziennego w Lubawce. Harcerze przygotowali także szereg atrakcji dla uczestników Pikniku m.in. małe SPA czy konkurs strzelecki.  

Przez cały czas trwania Pikniku odbywała się degustacja zdrowych potraw z grilla. Były zapiekane ziemniaki, jabłka z konfiturą, tosty z pastami warzywnymi. Ponadto serwowano koktajle owocowe oraz lemoniadę z naturalnych składników. Dla najmłodszych uczestników dostępne były dmuchany zamek i zjeżdżalnie, z których mogli korzystać bezpłatnie i bez ograniczeń czasowych.

Na zakończenie Pikniku wystąpiła lokalna grupa "Rise of The Sun", która wprowadziła uczestników imprezy w świat indiańskiego tańca.

Kierownik oraz Pracownicy Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawce składają podziękowania dla osób zaangażowanych w pomoc przy organizacji Pikniku. Podziękowania kierujemy dla Pani Edyty Kogut oraz całej Drużyny Harcerskiej "Górski Potok", dla Pana Krzysztofa Jawora oraz Zespołu "Rise of The Sun", dla Wychowawców i Dzieci
z Placówki Wsparcia Dziennego w Lubawce, dla Dyrektora oraz Pracowników Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury
w Lubawce, a także dla Pana Damiana Skorupińskiego z Chełmska Śląskiego, który poprowadził cały Piknik.