logo_urzad miasta

26
lutego
2024

Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego

Dziś (26.02.2024 r.) uczniowie klas I-VIII wzięli udział w żywej lekcji historii pt: Od mieszka I do Bolesława Krzywoustego. Toruńscy rekonstruktorzy w humorystyczny sposób przedstawili początki państwa polskiego. Podczas spektaklu zaprezentowane zostały trzy walki na miecze oraz odbył się konkurs, za który uważni słuchacze otrzymali Denary Bolesława Chrobrego.
logo_urzad miasta

21
lutego
2024

Dzień Języka Ojczystego

Dnia 21 lutego w świetlicy obchodziliśmy "Dzień Języka Ojczystego". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym jest język ojczysty i powtórzyły sobie zasady ortograficzne. Wykonywały ćwiczenia językowo- wargowe, które przygotowywały je do nauki łamańców językowych. Na zakończenie zajęć napisały dyktando, w którym sprawdziły swoje możliwości ortograficzne oraz pokolorowały obrazki ortograficzne.
logo_urzad miasta

19
lutego
2024

Dzień Nauki Polskiej

Dziś w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. Dzieci poznały wielu naszych polskich naukowców i ich wynalazki m.in.: Mikołaja Kopernika, Marie- Curie Skłodowską, Ignacego Łukasiewicza. Na koniec pokolorowały postać naszego astronoma Mikołaja Kopernika.
logo_urzad miasta

15
lutego
2024

Dzień Hipopotama

Dnia 15 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Hipopotama. Z tej okazji dzieci wysłuchały różnych wierszyków o hipopotamach i wykonały hipopotama z papieru, kolorując go według własnego pomysłu.
logo_urzad miasta

14
lutego
2024

Gang Śmieciaków

Dziś (14.02.2024 r.) w naszej szkole pojawił się Gang Śmieciaków, a tak na serio to Grupa Teatralna T z Torunia, która w zabawny  sposób w swoim programie profilaktycznym poruszyła problem dbania o środowisko oraz uzależnienia od napojów energetycznych. Spektakl skierowany był do klas I-VI.
logo_urzad miasta

08
lutego
2024

Pasowanie na czytelnika

Dzień 8 luty 2024 roku dla najmłodszych uczniów i uczennic naszej szkoły stał się początkiem niesamowitej przygody jaką jest czytanie książek. Wszyscy pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. W trakcie uroczystości dzieci wysłuchały bajki o "Tchórzliwej muszce i molu książkowym", poznały kodeks młodego czytelnika oraz rozwiązywały w grupach zagadki czytelnicze.
logo_urzad miasta

08
lutego
2024

Karnawałowa audycja muzyczna

Za nami rewelacyjna audycja muzyczna w wykonaniu muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Podczas spotkania mieliśmy okazję posłuchać muzyki weselnej Wagnera, a także z rożnych filmów, np.: Indiana Jones, Harry Potter, Piraci z Karaibów i innych.
logo_urzad miasta

01
lutego
2024

Moje pierwsze kodowanie

Dzisiaj 01.02.2024 r. na świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pod hasłem "Moje pierwsze kodowanie". Podczas tych zajęć dowiedziały się: co to jest kodowanie i gdzie możemy go używać. Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną przy pomocy kodu.
logo_urzad miasta

30
stycznia
2024

Puchar Polski w Biathlonie

W dniach 23-24 stycznia 2024 r. w Jakuszycach odbyły się zawody " Celuj w Igrzyska" zaliczane do Pucharu Polski w biathlonie. W zawodach bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie, którzy reprezentują klub MUKN "Pod Stróżą ". Poniżej wyniki dwudniowych zmagań: 23.01.2024 r.
logo_urzad miasta

13
stycznia
2024

Ferie w Szkole

Drodzy Rodzice informujemy, że przez dwa feryjne tygodnie w naszej szkole będą się odbywały od godziny 8 do 12 zajęcia dla dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć, która znajduje się w załączniku.

Przeglądaj aktualności