PUCHAR POLSKI W BIATHLONIE

W dniach od 9 do 11 stycznia w Jakuszycach odbyły się zawody Pucharu Polski I kategorii w biathlonie zimowym " Celuj w Igrzyska". W zawodach brali udział uczniowie naszej szkoły oraz jej absolwenci, reprezentujący kluby UKN Melafir Czarny Bór, MUKN Pod Stróżą Miszkowice oraz AZS AWF Wrocław. W pierwszym dniu zawodów w kategoriach seniorskich wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Karolina Trzaska(obecnie pracująca w naszej szkole) a wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Jurczak. W kategorii junior młodszy miejsca 14 i 16 zajęły odpowiednio Wiktoria i Weronika Przemyślak oraz 12 Grzegorz Dereń (zeszłoroczni absolwenci naszej szkoły). W kategorii młodzików młodszych 4 miejsce zajął Kamil Cedzidło (UKN Melafir Czarny Bór/ ZSP Lubawka) a 12 Jakub Potoniec (MUKN Pod Stróżą / ZSP Lubawka). Wśród dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej 2 miejsce wywalczyła Dominika Leśniara (UKN Melafir Czarny Bór / ZSP Lubawka), 8 Weronika Dyczkowska, 10 Oliwia Arendarczyk, 12 Kornelia Arendarczyk, 13 Aleksandra Szajnowska (wszystkie MUKN Pod Stróżą / ZSP Lubawka.

W drugim dniu zawodów  odbyły się biegi sprinterskie. Zawodnicy biegali krótsze dystanse oraz dwukrotne pojawiali się na strzelnicy, a za każdy niecelny strzał biegali rundę karną. W seniorskich kategoriach ponownie zwyciężyli wśród Pań Karolina Trzaska a wśród Panów Tomasz Jurczak (AZS AWF Wrocław). W juniorach młodszych Grzegorz Dereń zajął 11 miejsce a Weronika i Wiktoria Przemyślak odpowiednio 13 i 16 miejsce. W kategorii młodzik młodszy 6 miejsce zajął Jakub Potoniec (MUKN Pod Stróżą /  ZSP Lubawka) a 13 Kamil Cedzidło (UKN Melafir / ZSP Lubawka). Dominika Leśniara startująca w kategorii młodziczka młodsza strzelała dzisiaj bezbłędnie i doskonale pobiegła, co pozwoliło jej pewnie zwyciężyć. Została  liderką Pucharu Polski w tej kategorii. Bardzo dobrze wypadły pozostałe zawodniczki z naszej szkoły. Ola Szajnowska była 4, Oliwia Arendarczyk 9, Kornelia Arendarczyk 12 a Weronika Dyczkowska 19.