II Sudecki Festiwal Historyczny "Kroniki Odkrywców"

Drodzy Mieszkańcy,

Z wielką radością informujemy, że gmina Lubawka we współpracy z firmą Sudety.pro organizuje II Sudecki Festiwal Historyczny "Kroniki Odkrywców", który odbędzie się 27 lipca 2024 r. w Chełmsku Śląskim. 

Czeka na Państwa mnóstwo atrakcji, w tym stoiska organizacji i samorządów wspierających rozwój kulturalny naszego regionu oraz kilka interesujących prelekcji. 

Jednym z głównych punktów programu będzie wystąpienie Rafała Fronii, zatytułowane "Z Karkonoszy na Dach Świata...". 

Rafał Fronia to kartograf, himalaista, maratończyk, podróżnik oraz właściciel Wydawnictwa Turystycznego PLAN. Jest autorem książek o tematyce górskiej: "Anatomia Góry", "Rozmowa z Górą" i "Skalny Pielgrzym", a także powieści: "Pasażer bezpamięci" i "Inversio Temporis". Brał udział w wyprawach na Broad Peak, oba Gaszerbrumy, Pik Lenina, Manaslu, Dhaulagiri, Makalu, Lhotse i Nanga Parbat, współtworzył program "Polski Himalaizm Zimowy".

W maju 2019 roku otrzymał Nagrodę Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego za akcję ratunkową pod Nanga Parbat, podczas której udało się uratować Elisabeth Revol. W bieżącym roku został wyróżniony za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji pochowania Tomka Kowalskiego na grani Broad Peak. Mieszka pod Jelenią Górą, którą nazywa swoją "Małą Ojczyzną".

Dołączcie do nas, aby posłuchać fascynujących wykładów prowadzonych przez wybitnych ekspertów i wspólnie odkrywać magię historii w sercu Sudetów. 

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z kolejnymi ogłoszeniami.

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/715081654075801